filtratsii-ni-protseduri-ye-v-kozhnomu-misti-yake-okupuvali-rosiyani-protseduru-proi-shli-desyatki-tisyach-ukrai-ntsiv

Фільтрація є в кожному місті, яке окупували росіяни: процедуру пройшли десятки тисяч українців

 • 241695 переглядiв

УНН поцікавився, чи є процедура фільтрації різною залежно від розташування таборів.

Цитата

"Фільтраційні процедури є в кожному місті, яке вони окупували. Це Старобільськ, Біловодськ, Маріуполь, населені пункти. За нашими підрахунками, цю фільтрацію пройшли вже більше ніж 37 тисяч людей. Плюс, зараз фільтрацію ще проходять люди, яких депортували в російську федерацію. Їх спочатку відправили, потім вони там оселились, і їх теж потім почали фільтрувати", - повідомив Лиснянський.

Деталі

Зі слів співрозмовника, навіть у російській федерації створені "концтабори" для українців. Так, у місцях позбавлення волі рашисти зробили фільтраційні табори, куди відправляють українських військових, які були депортовані.

Також, розповів правозахисник, для деяких українців процедура фільтрації – постійна. "Є люди, яких постійсно змушують проходити процедуру фільтрації. Особливо небезпечні з ідеологічного плану – вони їх "фільтрують" кожні три дні", - розповідає співрозмовник.

На запитання про те, чи були випадки зникнення людей після проходження процедури, каже: "Так, були такі".

"Більше 20 ми вже точно зафіксували. Люди звертались, казали", - зазначив він.

Також, за словами Лиснянського, один з інструментів фільтрації – це примусова депортація.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справжнє гетто: показали зсередини фільтраційні табори для маріупольців

УНН поцікавився, як можна встановлювати людей, які пройшли таку "фільтрацію". Зі слів правозахисника, Уповноважена з прав людини Людмила Денісова наразі розробляє Telegram-бот для того, щоб збирати дані щодо мешканців, депортованих до російської федерації.

"Один з інстрментів: людину депортували в Єкатеринбург, у ту місцевість. У Єкатеринбурзі є консульство Німеччини, яка є нашим партнером, або Франції, тощо, і через дипломатів дружніх країн ми повинні встановлювати з ними зв'язок", - розповів він.

Окрім того, можна підключити переселенців, етнічних українців, які проживають у російській федерації. Лиснянський зауважив, що наразі дуже багато адвокатів, волонтерів з росії там допомагають примусово депортованим з України.

Однак, це повинна бути покрокова, систематизована робота.

"У нас повинна бути створена державна структура з питань репатріації… Ми розробили концепцію, чим вона повинна займатись. По-перше, це встановлення людей і визволення їх звідти. А потім, коли вони вже пройшли фільтрацію, після цих процедур, їм повинна бути надана реабілітація", - наголошує правозахисник.

Українські Національні Новини

Суспільство

    Популярні

    Новини по темі

    Роскосмос обходить санкції через Газпромбанк – ГУР

     • 133181 переглядiв

    Обстріли Миколаївщини: за добу окупанти поранили 11 людей

     • 77517 переглядiв