fgvfo-cherez-inozemni-kompaniyi-namagatimetsya-povernuti-zakordonni-aktivi-zbankrutilikh-bankiv

ФГВФО через іноземні компанії намагатиметься повернути закордонні активи збанкрутілих банків

 • 15278 переглядiв

"Фонд гарантування вкладів підписав перші договори щодо представництва інтересів Фонду та неплатоспроможних банків у судових процесах (кримінальних, цивільних, господарських) про відшкодування збитків, заподіяних таким банкам та їхнім кредиторам пов’язаними з банками особами (власниками, керівниками та/або іншими особами, визначеними частиною першою статті 52 Закону України "Про банки і банківську діяльність") у закордонних юрисдикціях та за необхідності у юрисдикції України", - йдеться у повідомленні.

Вказано, що підписання договорів стало успішним завершенням відкритих конкурсів, оголошених Фондом в середині листопада 2019 року щодо повернення активів ПАТ "Дельта Банк" та ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит", виведених за кордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Венедіктова прокоментувала справу ПриватБанку.

Зокрема, 2 квітня 2020 року підписано договір з компанією GATELEY Plc щодо закупівлі послуг з представництва інтересів Фонду та/або АТ "Банк "Фінанси та Кредит", а 10 квітня 2020 року був підписаний договір з компанією DWF Law щодо закупівлі послуг з представництва інтересів Фонду та/або АТ "Дельта Банк". Партнером Gateley PLC є аудиторська компанія Grant Thornton UK LLP, а головним партнером DWF Law у цьому проекті виступатиме детективна агенція Kroll Assocíates U.K. Limited.

"Завданням цих двох компаній Grant Thornton UK LLP та Kroll Assocíates U.K.Limited і буде вжиття всіх необхідних заходів, спрямованих на розшук та ідентифікацію активів, виведених за кордон власниками цих двох неплатоспроможних банків, а також встановлення їхніх активів, на які можна буде звертати стягнення (попередньо накладати всесвітній арешт) під час судових процесів за кордоном", - повідомили у пресслужбі.

Вказано, що Фонд гарантування розраховує, що інтерес провідних юридичних компаній до нових конкурсів за напрямком пошуку активів та стягнення шкоди посилюватиметься, і в результаті – вкладники та кредитори неплатоспроможних банків отримають реальну можливість на компенсацію втрачених ними активів через дії пов’язаних осіб таких банків.

Нагадаємо, вклади фізичних осіб у банках-учасниках Фонду гарантування вкладів станом на 1 травня склали 524, 33 млрд грн, що на понад 4 млрд грн більше, ніж показник станом на 1 квітня цього року.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Україна наростила експорт риби та ракоподібних на майже 7%

     • 11348 переглядiв