Деталі
У заяві компанії йдеться, що вона розглядає ситуацію після перевороту в М'янмі як "надзвичайну", пояснюючи, що заборона була спровокована подіями після перевороту, включаючи "смертоносне насильство".
Дії Facebook викликані активізацією дипломатичних зусиль щодо розв'язання політичної кризи в М'янмі і продовженням протестів в Янгоні та інших містах із закликом до влади країни піти у відставку і повернути до влади обраний уряд Аунг Сан Су Чжі, відзначає видання.
Facebook вже заблокував кілька акаунтів, пов'язаних з військовими, після перевороту, у тому числі контрольований армією Myawaddy TV і державну телекомпанію MRTV.
Заборони також застосовуються в Instagram, що належить Facebook.
Facebook та інші платформи соціальних мереж зазнали величезної критики в 2017 році, коли праві групи заявили, що вони не вжили достатніх заходів, щоб зупинити ненависницькі висловлювання щодо мусульманської меншини рохінджа в М'янмі.
Контекст
1 лютого м’янманські військові оголосили про введення надзвичайного стану на рік і зміщення керівництва країни, пояснивши це масштабними фальсифікаціями на виборах, що відбулися в листопаді 2020 року.
Були затримані високопоставлені чиновники, включаючи президента Він М’їна і державного радника, голову МЗС і лауреатку Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі, партія якої перемогла на виборах і мала розпочати формування уряду. Військові представили оновлений список членів кабінету, вони вже зайняли міністерські пости. Після цього в країні почалися протести проти військового перевороту.