Facebook не уточнила кількість вилучених акаунтів, але, як стверджують в компанії, сторінки були пов’язані з російським "Агентством інтернет-досліджень", відомим як "фабрика тролів". За даними ЗМІ, її фінансує підприємець Євген Пригожин, якого називають близьким другом президента Росії Володимира Путіна. США раніше ввели санкції проти Пригожина за втручання в американські вибори.
У Стенфордській інтернет-обсерваторії, яка співпрацювала з Facebook, щоб розкрити російську кампанію впливу в Африці, заявили, що вона відрізнялася від тієї, що була проведена в Сполучених Штатах в 2016 році. Повідомлення на арабській мові були націлені відразу на декілька країн, а багато фейковий акаунтів були створені найнятими за гроші місцевими жителями, що заважало їх виявити.
Крім цього, якщо під час кампанії з втручання в американські вибори російські інтернет-тролі публікували в Facebook близько двох з половиною тисяч постів на місяць, то тільки за жовтень у Північній і Центральній Африці було опубліковано майже дев’ять тисяч постів. Частина з них пропагували російську політику в регіоні, інші – критикували дії Франції і США.
Алекс Стеймос, директор Стенфордської інтернет-обсерваторії і колишній головний співробітник компанії Facebook з питань інформаційної безпеки, пов’язав дії "фабрики тролів" зі спробою Росії розширити свій вплив у Африці. Він зазначив, що методи, які тролі використовують у цьому регіоні, можуть бути застосовані в наступному році під час президентських виборів в США.
Росія активізувала свої дії в Африці кілька років тому. За даними журналістів, там діє "приватна військова компанія Вагнера", яку також пов’язують з Євгеном Пригожиним. Влітку минулого року в Центральноафриканській Республіці вбили трьох російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК. Згідно з висновками розслідування, організованого Михайлом Ходорковським, за вбивством стоять структури, пов’язані з Пригожиним.
Нагадаємо, Цукерберг звинуватив Росію, Китай і Іран у втручанні у майбутні вибори в США.