До Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA) звернулась компанія “ДТЕК ВДЕ”, яка є членом асоціації, з проханням про підтримку та захист своїх законних інтересів виробника електроенергії із відновлювальних джерел.
Асоціація, яка представляє і захищає інтереси українського бізнесу, стала на захист одного зі своїх членів, саме тому було направлено листа, у якому керівництво звертається до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та в.о керівника ДП “Гарантований покупець” Вадима Уліда стосовно ситуації навколо ознак дискримінаційного відношення при погашенні заборгованості перед виробниками електроенергії з ВДЕ, зазначили в UBTA.
Там нагадали, що на початку літа 2020 року уряд України підписав з виробниками “зеленої” електроенергії Меморандум про взаєморозуміння, щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики.
Згідно з умовами Меморандуму, Україна як держава взяла на себе зобов’язання щодо забезпечення погашення заборгованості держпідприємства “Гарантований покупець” перед інвесторами ВДЕ, яка утворилася в період з серпня 2020 року по грудень 2021 року включно.
Станом на 15 листопада заборгованість “Гарантованого покупця” перед виробниками електроенергії з ВДЕ становила 28,5 млрд гривень.
Для погашення цієї заборгованості державна НЕК “Укренерго” випустила зелені єврооблігації на суму 825 млн доларів. Своєю чергою, Кабінет міністрів України надав цим єврооблігаціям державну гарантію України та доручив Міністерству енергетики, “Гарантованому покупцю” та “Укренерго” забезпечити спрямування цих коштів всім виробникам електроенергії з ВДЕ пропорційно.
11 листопада “Гарантований покупець” здійснив перерахування 19,3 млрд гривень інвесторам в ВДЕ, та станом на 15 листопада на рахунки виробників електроенергії з ВДЕ надійшло 16,3 млрд гривень.
Однак розподіл цих коштів був здійснений настільки непропорційно, що містить ознаки упередженості, адже “ДТЕК ВДЕ” стала єдиною компанією, яка не отримала жодного платежу від “Гарантованого покупця”.
В Асоціації вважають неприпустимим дискримінаційне ставлення до будь-якої зі своїх компаній-членів. Саме тому звертаються до влади у листі з проханням надати обґрунтування щодо відсутності здійснення виплат заборгованості.
“UBTA, як платформа взаємодії між владою та бізнесом, де кожна сторона має змогу ефективно комунікувати один з одним, підтримує діалог та вирішення конфліктних ситуацій у співпраці. Головною запорукою розвитку бізнесу є спільна робота українського уряду з підприємцями, що дозволить забезпечити дотримання національних інтересів України” - коментує Дмитро Лось, голова Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA).