eksperti-rozpovili-pro-nedoliki-iranskikh-droniv-kamikadze

Експерти розповіли про недоліки іранських дронів-камікадзе

 • 373144 переглядiв

Цитата

«Росіяни масово використовують дрони-камікадзе, дві модифікації - Shahed-136 та Shahed-131. Тактико-технічні характеристики, які дає іранська сторона, значно перебільшені й не відповідають дійсності. Заявлена дальність польоту до 2,5 тис. км викликає певні запитання у спеціалістів, скоріше за все до кілометра, 500 км максимум, може 1000, але 2,5 тис. км як мінімум велике запитання. Бойова частина у Shahed-136 до 40 кг», - розповів Снєгирьов.

Деталі

Він зазначив, що Shahed-131 – це зменшена копія Shahed-136. Там бойова частина до 15 кг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іран заперечив постачання дронів-камікадзе росії

«Власне, використовується безпосередньо як проти бронетехніки, так і працюють по інфраструктурних об'єктах. Їх специфіка використання в тому, що їх випускають по декілька одиниць одночасно. У чому небезпека? Він може летіти на низьких висотах, що ускладнює його виявлення системами ППО, до 60 метрів. Максимальна висота "потолка" його до 4 км. У чому недоліки, чому наразі українська сторона продемонструвала успішний характер боротьби з іранськими безпілотниками? Швидкість до 180 км, у нього двигун гучно працює, його можна навіть візуально засікти та почути. Відповідно швидкість до 180 км дозволяє працювати стрілецькою зброєю», - сказав Снєгирьов.

Експерт зазначив, що дрони-камікадзе досить легко збивати звичайною зброєю.

«Гепард» є найбільш ефективною зброєю, яка може протистояти іранським безпілотникам», - додав Снєгирьов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повітряні сили знищили шість дронів-камікадзе на півдні

Військовий експерт Михайло Жирохов розповів журналісту УНН, що дрони-камікадзе є копіями ізраїльських або американських машин, які впали на територію Ірану, і потім методом реінжинірінгу їх зробили на власних комплектуючих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вночі росіяни випустили по Україні 12 дронів-камікадзе

«Їх реальної характеристики не знає ніхто, тому що Іран - це дуже закрита країна. Ті тактико-технічні дані, які вони видають, не завжди відповідають дійсності. Тому щось конкретне сказати можуть тільки інженери, які вивчали ці апарати», - розповів Жирохов.

Він зазначив, що ефективним методом для боротьби проти дронів можуть бути засоби радіоелектронної боротьби або зенітні комплекси типу «Шилка», «Гепард».

«Це не велика швидкість, 100-120 км. Вони торохтять, вони дуже шумні. Їх візуально навіть можна помітити і, якщо є можливість, розстріляти в повітрі. Західні спеціалісти вважають, що є дрони, які працюють по координатах, тобто з самого початку GPS забивається і воно летить. Також думають, що є ще модифікація, яка може керуватися за допомогою ручного наведення, тобто оператор, який сидить десь за 300-500 км, і він наводить цей дрон», - розповів Жирохов.

Українські Національні Новини

Війна

    Популярні

    Новини по темі

    Олена Зеленська відвідала українську школу у Варшаві

     • 356979 переглядiв

    Посольство Японії відновило роботу в Києві

     • 153786 переглядiв