Побоювання експерта викликані тим, що новим умовам роботи ринку міжнародного працевлаштування, які наразі розглядає ВР, будуть відповідати не українські, а іноземні компанії. Зокрема йдеться про компанії з Польщі, де, як відомо, найбільша кількість українських заробітчан.
"Наступного року українських компаній з працевлаштування за кордоном добре, якщо залишиться хоча б 10-20%. Тому що умови, прописані в законі, можуть у більшій мірі виконувати саме компанії, які до нас активно заходять з Польщі. Вони можуть повністю виконувати всі ці ліцензійні умови, бо в них більше зв'язків у себе на батьківщині. Але взагалі суть справи полягає у тому, що українські компанії зацікавлені в тому, щоб українці якомога частіше повертались додому і знов зверталися до цих компаній, бо вони сплачують їм постійно гроші. Іноземні компанії, зокрема польські, зацікавлені у тому, щоб українці виїжджали на якомога більший час", - пояснив він.
Воскобойников вважає, що Україна отримає ситуацію, коли циркуляційна міграція перейде у постійну.
"Люди будуть виїжджати на більш тривалий час, а коли людина провела за кордоном від 3 до 5 років, то вірогідність того, що вона залишиться там назавжди, стає дуже великою. Це все говорить про те, що українці не цікаві нашій владі", - вважає експерт.
Він зауважив, що замість того, щоб боротися з нелегальним ринком закордонного працевлаштування, влада "закручує гайки" легальним гравцям цього ринку.
Нагадаємо, за даними Інституту економіки та прогнозування НАН України, починаючи з 2015 року, через міграцію українців за кордон Україна недоотримує щорічно близько 40 млрд грн. Експерти вважають, що створення умов для міграції - один з наслідків негативного зовнішнього впливу.
Як зазначила лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, знекровлена війною і некомпетентними рішеннями влада України стала жертвою "великих транснаціональних фінансових олігократій".
"Є негативне зовнішнє управління, мета якого - цинічно заробити на Україні. Всі відчувають, що ні уряд, ні президент, ні НБУ - не приймають самостійних і чітких рішень", - вважає Тимошенко.
Народний депутат Андрій Іллєнко вважає, що Україні ззовні нав’язують модель відсталості - повністю аграрної країни, яка буде постачальником сировини і в якій достатньо, аби мешкало не більше 20 мільйонів жителів.