“Приватбанк був інструментом впливу і тиску на державу в руках Коломойського. Питання про його націоналізацію піднімалося давно, були намагання ще за часів Януковича. Це сталося зараз. І цей сценарій який відбувся по суті мирного передання ПриватБанку в руки держави і коли по суті ніхто не постраждав, коли вклади гарантовані, то в цій ситуації це ідеальний варіант. Це з одного боку”, — вважає експерт.
Водночас експерт вважає, що тягар з фінансування переведення банку у державну власність ляже на українців.
“А з іншого боку ми повинні розуміти що ціна питання понад 100 млрд грн.,якщо не помиляюсь 116 млрд грн, цю суму ми всі з вами заплатимо із власної кишені, адже немає бюджетних грошей, це наші гроші, це додаткове навантаження на бюджет”, — вважає В.Таран.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У бюджеті є кошти на націоналізацію ПриватБанку — Мінфін
На думку експерта відбулася домовленість між державою та олігархом. Наразі, на думку експерта, державі важливо вояснити українцям, що відбуватиметься із банком надалі і зберегти його іноваційність, адже багато клієнтів працюють з ПриватБанком через його зручність та технологічність.
“Якщо це збережеться — то в принципі держава згадаймо уже мала успішний досвід націоналізації Укргазбанку — то нічого критичного не відбудеться”, — зауважив він.
Нагадаємо, 18 грудня Кабінет міністрів України на засіданні розглянув питання забезпечення стабільності у фінансовій системі країни. Беручи до уваги результати засідання Ради національної безпеки та оборони України, Уряд підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід ПАТ “ПриватБанк” у стовідсоткову державну власність.
Як повідомляв УНН, починаючи із 19 грудня, у ПриватБанку вводиться тимчасова адміністрація.
На один день планується призупинити обслуговування юросіб, водночас планується, що фізособи матимуть вільний доступ до коштів.