Він зазначив, що допит свідка є нормальною європейською практикою розслідування кримінальних проваджень. І не має значення, звичайний це громадянин або ж представник влади — всі вони повинні сприяти розслідуванню злочинів.
“Правоохоронні органи України, зокрема МВС, СБУ, ГПУ, можуть запросити громадян України для участі в кримінальному процесі в статусі свідка, експерта, і це нормальна європейська практика. І не важливий статус громадянина України — чи він просто робочий або підприємець, або депутат ВР, якщо цей громадянин запрошений в законний спосіб для проведення слідчих дій, то громадянин не має права відмовлятися”, — зазначив він.
Експерт упевнений, що у випадку з нардепом С.Мельничук, його група підтримки під стінами СБУ свідчить про його страх перед слідством.
“Що стосується народного депутата Мельничука, то можливі різні припущення і версії як прихильника, так і противника цього депутата. Але я не думаю, що якщо СБУ хоче проводити певні жорсткі санкції в рамках кримінального слідства, вона буде запрошувати як свідка. Якщо у слідства є якісь підстави, що статус свідка може перейти в статус підозрюваного або обвинуваченого — то вони використовують інші правові методи”, — пояснив експерт.
В цілому Е.Багіров вважає негативною практикою ходіння під стіни слідчих органів батальйонів та інших представників силових блоків.
“Участь бійців, добровольців батальйону „Айдар“ перед будівлею СБУ можна розцінювати за кількома критеріями. Перший — це моральна психологічна підтримка бойового товариша, друга — спроба чинити психологічний тиск на слідство СБУ з тим, щоб були прийняті рішення м’якші щодо свідка. І останнє — це негативна практика, яка має місце мінімум 4-5 років, коли група підтримки чинить у певний спосіб моральний і психологічний тиск на органи МВС, СБУ, прокуратури”, — сказав Е.Багіров.
Нагадаємо, нардепа С.Мельничук викликали на допит в СБУ у справі про створення терористичного угруповання.