За словами експерта, МВФ не буде опускатися до рівня з’ясування стосунків на окремо взятому держаному підприємстві.
“Навряд чи МВФ опустить до такої конкретизації по державних підприємствах, навіть монополіях. По великому рахунку, їм потрібна платоспроможність державного бюджету, бо з нього виплачується цей кошт, який МВФ надає. А вже як цієї платоспроможності досягає країна — це вже справа, по великому рахунку, уряду. Звичайно, якщо уряд чогось не робить для досягнення цієї платоспроможності, то МВФ, звісно, може підсказувати, де є проблемні місця у державному бюджеті.
Але я не думаю, що МВФ опуститься до таких конкретних вимог по конкретно взятих ДП, навіть таких монополій, як “Укрспирт”. Іде загальна вимога приватизації неефективних державних підприємств, які з року в рік показують свою, як правило, фіктивну збитковість, але до конкретних об’єктів, і тим паче, корупції у них, МВФ не опускається.
Тому це більше виглядає як маніпуляція тих, хто, до прикладу, зацікавлений зараз у швидкій приватизації того чи іншого об’єкту. І тут вони маніпулюють, що це, нібито, вимога МВФ. І корупція в “Укрспирті" — це з цієї ж пісні маніпуляції. Просто, напевно, дуже багато є зацікавлених у приватизації такого "ласого" підприємства,.. тому і нагнітають інформаційно ситуацію навколо цього обь’єкту”, — сказав він.
Насправді ж, за словами А.Новака, перспективи отримання Україною чергового траншу МФВ наприкінці лютого, або на початку березня — досить високі.
При цьому Україна, скоріш за все, домоглася від МВФ відтермінування пенсійної реформи, вважає він.
“На сьогодні виглядає, що історія із отриманням чергового траншу від МВФ має закінчитися позитивно, якщо вже з обох сторін: із української, і зі сторони МВФ, — звучать однакові прогнози про те, що транш може надійти, якщо не в кінці лютого, то на початку березня. Якщо ці прогнози однакові з обох сторін, це означає, що у цьому є висока імовірність.
Зрозуміло, що Україна, напевно, в якійсь частині відстояла свої позиції, і не буде в такому терміновому і швидкому порядку виконувати всі попередні вимоги МВФ. Зокрема, по пенсійній реформі, так званій. Це питання, напевно, відкладається зараз, адже воно має високий соціальний градус в Україні. І щоб не спровокувати політичну кризу, МВФ, напевно, все-таки піде назустріч Україні. Ймовірно, що цей транш надійде без попереднього виконання Україною вимог по пенсійній системі”, — резюмував експерт.
Як повідомляв УНН, О.Данилюк припустив, що МВФ ухвалить рішення щодо траншу для України за 2-3 тижні.