За його словами, перевірити вихователів доцільно за допомогою ІФА-тестів, які здатні виявити чи перехворіла людина вже коронавірусом.
“Якщо ми говоримо про перенесену інфекцію, для вихователів дитячих садочків можна було б і напевно доцільно було б здійснити одноразову перевірку за допомогою ІФА-тестів, які б показали чи є серед них ті, хто вже переніс інфекцію. І це буде певний елемент безпечності.
Аби відстежувати поточний стан справ, і швидко виявляти інфекцію з метою провести швидку ізоляцію хворого — треба робити ПЛР-тест”, — розповів він.
За словами Курпіти, ІФА-тестування це — один із найпоширеніших методів діагностики інфекційних хвороб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські розробники представили нові ІФА-тести на COVID-19 третього покоління
“Якщо ми говоримо про СOVID-19, то у більшості європейських країн ІФА-тестування використовувалося для виявлення поширеності інфекції. Про неї зараз доповідали, наприклад, британці. Чехи зробили таке ж саме дослідження. Наскільки мені відомо, в частині німецьких земель, теж зроблене таке тестування”, — розповів він.
І додав, що ІФА та ПЦР дослідження не є альтернативними один одному.
“... вони повинні доповнювати один одного. І якщо вони доповнюють то в деяких випадках ІФА-тестування має певні переваги. Наприклад, якщо ми говоримо про діагностику інфекцій у людей, які вже тривалий час хворіють, але в них немає позитивного результату. Або якщо проводяться епідеміологічне дослідження — наприклад, колективного імунітету, щоб підготуватися для другої хвилі інфекції”, — резюмував фахівець.
Як писав УНН, працівників садочків у Вінниці протестують на антитіла до COVID-19. Таку заяву зробив напередодні мер міста.
Нагадаємо, ІФА-тестування на антитіла до коронавірусу МОЗ розпочав 30 травня. Сьогодні ІФА-тести вже проводять майже в усіх областях України.