За його словами, корупційна складова в органах контролю як була, так і залишилася. Водночас, майже повністю зник контроль за якістю послуг та товарів.
“В минулому році Держпродспоживслужба була недофінансована. В цьому році фінансування збільшили у два рази, але все одно у працівників середня зарплата у Києві — близько семи тисяч.
Тобто, питання стоїть у тому, що вони корупційну складову ніде не діли. Провели реорганізацію, санепідемстанцію скоротили, але зарплати їм не підвищили.
Навіть якщо інспектори і виходять на перевірки, то просто йде збір грошей. Така інформація до мене поступає з дитячих садочків”, — сказав М.Несміянов.
Загострює ситуацію мораторій на перевірки, який призвів до поширення в Україні недобросовісних підприємців, зауважив він.
“Проблем дуже багато, і вони постійно наростають. І чим далі, тим гірше. В тому році в нас було отруєння фальсифікованим алкоголем, в цьому — ботулізм розвивається активно, що буде в наступному — не зрозуміло.
Те, що такими темпами ми прийдемо до якогось "вибуху", — це однозначно. І можливо, коли з’явиться ще якась страшна хвороба, то влада таки вирішить зайнятися правами споживачів”, — резюмував М.Несміянов.
Нагадаємо, за даними екологів, мораторій на перевірки загострює й так напружену ситуацію у сфері небезпечних відходів. Відсутність контролю призвела до поширення шахраїв на ринку та недобросовісної поведінки утилізаторів отруйних речовин.
У травні хімікатами отруїлися харківські діти. За даними прокуратури, приватна компанія 17 травня вивантажила на сміттєзвалищі 54 бочки об’ємом 200 літрів кожна з невідомими речовинами. На трьох ємностях був надпис “метилмеркаптан”. Саме з цих бочок стався витік речовини. Внаслідок забруднення до лікарні госпіталізовано 3-х неповнолітніх жителів села (2000-2004 р.н.).
Як повідомляв УНН, депутат Києво-Святошинської районної ради Є.Спіров не виключив, що українці загинули від ботулізму через мораторій на перевірки та відсутність контролю за якістю продуктів.