"Це нормальна і правильна практика, коли держава відстоює свої інтереси, тим паче, коли мова йде про таку велику суму. Було б дивно, якби було навпаки, хоча таке в Україні іноді практикується.
У моїй практиці були лише поодинокі випадки, коли з держави намагалися стягнути кошти, на будь-яку суму, навіть, не сотні мільйонів, і держава завжди йде до кінця, до останньої судової інстанції і максимально відстоюючи всі рішення. В 99% випадків держава доходить до кінця і на рівні виконавців - це непорушна істина. Думаю, в цьому випадку теж піде до кінця", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спір Суркісів з "Приватом" ведеться не за 1 млрд грн, а за послаблення позицій України у міжнародних судах
Судова перспектива апеляційної скарги КМУ багато в чому буде залежати від рішення Верховного суду по "справі Суркісів", вважає Дубов.
"Щодо перспектив цього – є ж іще адміністративне провадження, яке перебуває на розгляді у Великій палаті Верховного суду, є паралельні процеси, і там питання вирішується чи були Суркіси афілійованими особами з "Приватом". Цей процес щодо стягнення коштів, він, певною мірою, є похідним від адмінки. Все буде залежати від намагань і завзятості держави дійти до кінця і лишити при собі своє", - додав він.
Як писав УНН, Київський апеляційний суд 18 травня відкрив провадження за апеляційною скаргою Кабінету міністрів на рішення Печерського райсуду Києва про стягнення з ПриватБанку на користь офшорів сім'ї Суркісів 250 млн дол.
Також нагадаємо, що ПриватБанк, своєю чергою, вимагає переглянути рішення судів по "А-Банку" і ФК "Динамо" Суркісів.
Один з аргументів - той факт, що Суркіси у лондонський судах визнають свою афілійованість з колишніми власниками банку, а в українських на запереченні саме цього зв'язку намагаються стягнути кошти з державної фінустанови.