ekspert-pro-novovvedennya-vladi-schodo-fop-nesvoyechasno

Експерт про нововведення влади щодо ФОП: несвоєчасно

 • 22332 переглядiв

"Насправді, ця команда абсолютно нічого нового не придумала, робиться все, що було ще за часів Азарова. Але час вибрано абсолютно неправильно. Усі ці ініціативи щодо детінізації і щоб податки платили - усе це нормально. Але тільки не тоді, коли падає економіка, коли зруйнована промисловість і держава не в змозі забезпечити людей робочими місцями", - вважає економіст.

Гарбарук упевнений, що держава повинна діяти за принципом: не можеш дати роботу - дай людям можливість заробити самим, забезпечити свої сім'ї, дати роботу в якості співробітників ще кільком людям.

"Спрости правила ведення бізнесу, зніми зайві витрати, пов'язані з адмініструванням процедур взаємодії з державними контролюючими органами, дай податковий кредит або пільги. Ці хлопці роблять все з точністю до навпаки. Закручування гайок замість лібертаріанства. Вони роблять все, щоб посилити еміграцію працездатного населення. Молоді виїдуть, а люди похилого віку вимруть. Ось і реалізація мети", - вважає експерт.

Як повідомляв УНН, станом на початок жовтня, 167 тисяч осіб припинили підприємницьку діяльність.

Раніше Президент України Володимир Зеленський прийняв низку рішень для посилення захисту бізнесу, серед яких: закон про посилення захисту бізнесу, основні положення якого передбачають посилення адміністративної відповідальності посадових осіб дозвільних органів за порушення вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру шляхом внесення змін і доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зеленський також підписав указ про невідкладні заходи щодо забезпечення сприятливих умов для діяльності фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Водночас, зміни до Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг (закон № 128-IX від 20.09.2019) та зміни до Податкового кодекс України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг (закон № 129-IX від 20.09.2019), передбачають широке впровадження касових апаратів.

Утім, під дію цих законів не підпадають платники єдиного податку, які відносяться до I групи, тобто чий річний дохід не перевищує 300 тисяч гривень. Крім того, покупець зможе подати скаргу на продавця, якщо не всі позиції відображені (деталізовані) в чеку. Тоді підприємцю доведеться заплатити штраф.

Самі фізособи-підприємці незадоволені такими нововведеннями, адже доведеться купувати касові апарати, а це додаткові витрати. Крім того, підприємці не впевнені, що зможуть в повній мірі користуватися смартфонами, як касовим апаратом, адже це вимагає програмного забезпечення, роз'яснення від фіскальних органів і в цілому готовність податківців до таких новацій. Також касові чеки - це сувора звітність, яка так само викликає невдоволення ФОПовцев.

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Новини по темі

    Експерт про нововведення влади щодо ФОП: несвоєчасно

     • 22332 переглядiв

    Віце-прем'єр Кулеба: ми - не буфер для Росії

     • 8938 переглядiв

    У столиці почалося будівництво нового дитсадку

     • 11734 переглядiв

    В уряді вважають, що Путін не зможе залякати Зеленського

     • 12768 переглядiв

    Столичне метро відновило свою роботу у звичайному режимі

     • 14640 переглядiв

    Макрон заявив, що НАТО переживає "смерть мозку"

     • 20173 переглядiв