Зокрема, підтримка державою АПК стимулювала розвиток ринку курятини, уточнив він.
“Ціна на курятину в Україні найнижча в Європі, при цьому обсяги експорту вітчизняної курятини істотно зросли. Незважаючи на те, що Україна вичерпала річну квоту на безмитне ввезення курятини в ЄС ще в першій половині січня, вітчизняна продукція все-таки залишається конкурентоспроможною на європейському ринку”, — написав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна потрапила до ТОП-10 світових експортерів курятини
Поряд з цим, практику держпідтримки потрібно спрямовувати й на інші перспективні сектори економіки, переконаний Биков.
“Наприклад, важливо впровадити дотації для малих фермерських господарств для індустріалізації виробництва.
Малі фермери сьогодні дуже потребують цього, оскільки експорт яблук або експорт молочної продукції не приносять істотних доходів фермерам. Малі фермерські господарства могли б отримати істотний приріст доходів, встановивши устаткування для переробки фруктів, овочів та ягід готової продукції, відправляючи її на експорт.
Саме на індустріалізації малих фермерських господарств в післявоєнній Італії і було забезпечено зростання економіки. Це було в той час, коли більше половини промисловості з Італії було вивезено країнами антигітлерівської коаліції в рамках контрибуції”, — пояснив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін схвалив стратегію відродження авіабудування до 2022 року
Крім малих фермерських господарств, держдотації необхідно направляти у технологічні сфери, вважає експерт. Йдеться, зокрема, про вагонобудування, аграрне машинобудування, суднобудування.
“Це може створити умови, при яких вітчизняне машинобудування зможе поступово відроджуватися”, — резюмував експерт.