Важливо зазначити, що наукові матеріали, опубліковані на bioRxiv — на даний момент проходять фінальне рецензування. Відповідно, дані результати досліджень носять попередній характер.
Деталі
Дослідження проводили вчені з декількох університетів, у тому числі Університету Вашингтона (США) і Університету Ага Хана (Пакистан), а також лікарі декількох клінік.
“На відміну від інших органічних сполук, „Омікрон“, схоже, отримав можливість зв’язуватися з ACE2 гризунів”, — вважають експерти.
Фахівці прийшли до висновку, що коронавірус зв’язується з рецепторами ACE2 на мембрані клітини за допомогою шипоподібних білків. Таким чином він отримує доступ до внутрішньої частини клітини.
Гризуни традиційно вважалися головними переносниками чуми. Це були в першу чергу щури, що жили в містах і в дикій природі.
Довідка
Омікрон-штам виявили наприкінці листопада в ПАР і Ботсвані. З тих пір він поширився щонайменше на 77 держав світу, свідчать дані Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Раніше представник Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) по боротьбі з COVID-19 Девід Набарро заявив, що новий омікрон-штам коронавірусу поширюється надзвичайно швидко, кількість нових випадків подвоюється кожні два-три дні.