Деталі
Дослідницька група на чолі зі Стелою Талік з Університету ім. Монаша проаналізувала вже опубліковані дослідження, що стосуються ефективності миття рук, носіння масок і соціального дистанціювання у боротьбі з COVID-19. Всього вони знайшли 72 таких роботи, і в ході ретельної перевірки в їхньому розпорядженні залишилося всього вісім досліджень.
Шість з них стосувалося ефективності носіння масок. У цілому в них брало участь 389,2 тис. осіб, не заражених коронавірусом, і 2,6 тис. хворих COVID-19. Згідно з цим дослідженням, завдяки носінню масок захворюваність знижується на 53%. Крім того, смертність від COVID-19 у країнах, де носіння масок було обов’язковим, виявилася нижче на 45,7%.
Соціальне дистанціювання теж виявилося ефективним. За результатами аналізу п’яти досліджень вчені з’ясували, що при дотриманні дистанції захворюваність COVID-19 знижується на 25%. Ці дані ґрунтувалися на участі 108,9 тис. здорових випробовуваних і 2,7 тис. заражених коронавірусом.
Миття рук також допомагає знизити зараження коронавірусом на 53%, проте вчені зазначають, що дослідження ефективності мала значно менше охоплення (292 людини з коронавірусом проти 10,3 тис. Без нього), ніж аналізи носіння масок і дотримання соціальної дистанції.