"Україна проводить інтенсивні і безпрецедентні реформи всієї економіки і політичної системи, в той час як її демократичні інститути були додатково активізовані", - йдеться в огляді.
Згідно із доповіддю, "Україна здійснила низку реформ у боротьбі з корупцією та очищенням банківської системи і приступила до здійснення масштабних реформ в енергетиці, а також зміцнення демократії та верховенства закону".
"В інших областях, що входять до Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, також було здійснено прогрес, наприклад, у зв'язку з прийняттям конституційних змін щодо судової системи, прийняття амбіційної стратегії і плану дій в області прав людини, і проведенням реформ щодо децентралізації", - сказано у звіті.
У доповіді також міститься огляд зусиль України щодо поліпшення виборчої системи, її конституційні системи і належного урядування.
"У звіті беруться до відома значні кроки, зроблені протягом звітного періоду, щодо діалогу з активним громадянським суспільством. У ньому також підкреслюється, що в деяких інших областях, таких, як приватизація державних підприємств, а також соціальній та медичній галузі, реформи просунулися повільніше. У доповіді також підкреслюється складна гуманітарна ситуація і зусилля з надання допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО), для яких виплата соціальних допомог та/або пенсій залишається в процесі вирішення. Для громадян України, які проживають на непідконтрольних уряду територіях, це питання ще потрібно вирішити", - йдеться в огляді.
"В цілому, в доповіді наголошується на необхідності приступити до швидкої і ефективної реалізації реформ, так що їх результати могли відчуватися населенням", - зазначили в ЄС.
У розділі доповіді, присвяченому економічному розвитку, підкреслюються переваги для ЄС і України з початку тимчасового застосування ЗВТ в січні 2016 року. "Україна прийняла безліч законодавчих актів, які наблизили її пов'язану з торгівлею нормативно-правову базу до ЄС, і при цьому дозволили перевагам і можливостям, які запропонувала ЗВТ, почати приносити результат для українських громадян. Україна має потенціал для залучення нових іноземних інвестицій, якщо бізнес-клімат та інвестиційний клімат поліпшуватимуться", - йдеться у повідомленні.
У звіті також наголошується, що "Україна успішно виконала всі критерії Плану дій щодо лібералізації візового режиму, що у результаті чого Єврокомісія запропонувала Раді ЄС та Європарламенту в квітні 2016 року скасувати візові зобов'язання для громадян України".
"У цьому контексті досягнута 7 грудня між Радою ЄС та Європейським парламентом угода про механізм призупинення прокладає шлях до ухвалення лібералізації візового режиму для України", - сказано в огляді.
Україна також надає військовий персонал і устаткування для громадянських і військових операцій ЄС. "Це сприяє посиленню ролі ЄС як того, хто забезпечує глобальну безпеку, і підвищення стійкості країн по всьому світу", - йдеться у повідомленні.
"ЄС як і раніше повністю підтримує суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів і продовжує засуджувати і не визнає незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією. ЄС також продовжує підтримувати дипломатичні зусилля з пошуку міцного мирного врегулювання конфлікту на сході України шляхом повного здійснення мінських угод", - зазначили у ЄС.