“З моменту запровадження інституту конституційної скарги (30 вересня 2016 року) станом на 10 лютого 2020 року до Конституційного Суду України надійшло 1885 конституційних скарг, із них: громадянами України подано 1703 конституційні скарги, іноземцями — 18 конституційних скарг, юридичними особами — 164 конституційні скарги”, — йдеться у повідомленні.
Так, Секретаріатом КСУ встановлено, що 699 конституційних скарг за формою відповідали вимогам Закону та були розподілені між суддями КСУ відповідно до Закону, 1186 конституційних скарг повернуто Секретаріатом Суду заявникам як такі, що за формою не відповідали вимогам Закону з відповідними роз’ясненнями.
“За результатами розгляду розподілених між суддями Суду конституційних скарг ухвалено 10 рішень, постановлено 598 ухвал про відмову у відкритті конституційного провадження у справі та 10 ухвал про закриття конституційного провадження у справі”, — повідомили в КСУ.
Також в Суді зазначили, що найчастіше суб’єктами права на конституційну скаргу оспорювались такі законодавчі акти як Кодекс адміністративного судочинства України, Цивільний процесуальний кодекс України, Кримінальний процесуальний кодекс України, ЗУ “Про державну службу” та ЗУ “Про прокуратуру”.
Додамо, конституційна скарга до Суду — це письмове клопотання щодо перевірки на відповідність Конституції України Закону України, що був застосований в остаточному судовому рішенні у справі того суб’єкта, що подає конституційну скаргу.
Як повідомляв УНН раніше, Велика палата Конституційного Суду України 17 лютого на пленарному засіданні розпочне розгляд справи за конституційним поданням уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо умов пенсійного забезпечення державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування.