“Я бачу питання, коли буде завершений процес перетворення районів. Воно дуже важливе, тому що, по-перше, держава повинна продовжити виконання своїх функцій. Дійсно, буде певний перехідний період і ніякі державні функції не можуть загубитися в цей перехідний період. Тому ми йдемо досить динамічно до формування нових районів. Це не означає, що державні функції кудись зникнуть з існуючого адміністративно-територіального розподілу і люди відчують якийсь дискомфорт. Навпроти, утворення ОТГ робить можливість використання адміністративних послуг, а також вирішення питань саме на місці, локально”, - сказав Олексій Чернишов.
Він зазначив, що ця реформа йде до локальності.
“Досить часто мене питають, що буде відбуватися з працівниками районних державних адміністрацій, які будуть поступово ліквідовані. Відповідь наступна: по-перше, вони мають дуже великі шанси і пріоритет бути працевлаштовані в новій районній державній адміністрації”, - додав Олексій Чернишов.
За його словами, в середньому з п’яти існуючих районів буде утворено один, і тому держадміністрації будуть більшими за чисельністю. Також фахівців потребуватимуть 1,5 тис. ОТГ.
Нагадаємо, 12 червня Кабінет міністрів на позачерговому засіданні підтримав проект постанови Кабміну “Про утворення та ліквідацію районів”, у якому ліквідував 490 існуючих районів і утворив 129 нових.