ukenru
ditey-vid-6-misyatsiv-do-6-rokiv-yaki-ne-schepleni-proti-poliomiyelitu-vaktsinuvatimut-naprikintsi-sichnya-moz

Дітей до шести років, яких не щеплено проти поліомієліту, вакцинуватимуть наприкінці січня – МОЗ

 • 21107 переглядiв

КИЇВ. 5 січня. УНН. В Україні всіх дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали потрібні щеплення проти поліомієліту вчасно або отримали їх із порушенням національного календаря профілактичних щеплень, вакцинують інактивованою поліовакциною наприкінці січня 2022 року. Про це повідомили у МОЗ, передає УНН.

Деталі

Зазначають, що після проведення вакцинації наприкінці січня, відбудеться три тури додаткової імунізації дітей до 6 років оральною поліовакциною (ОПВ).

“Поліомієліт загрожує величезній кількості невакцинованих та не повністю вакцинованих дітей невиліковним паралічем і навіть смертю. Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення. Я закликаю батьків негайно перевірити, чи зробили вони всі щеплення своїм дітям. Якщо є порушення календаря щеплень або пропущені вакцинації, потрібно звернутися до педіатра чи сімейного лікаря та зробити щеплення”, — заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Батькам дітей від 6 місяців до 6 років, які пропустили одне або обидва щеплення, МОЗ рекомендує звернутись до педіатра чи сімейного лікаря, аби отримати свій захист від поліомієліту.

Нагадаємо

В Україні в жовтні зафіксували та підтвердили випадок паралічу у 1,5-річної дитини, який був спричинений поліомієлітом.

Довідка

Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду.

Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років. Тому перше щеплення вони отримують у перші місяці життя.

Симптоми: в більшості випадках хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання, потім з’являються ознаки, які носять різний характер, що залежить від форми вірусу. Інкубаційний період хвороби становить 2–35 діб, частіше 7–14 діб.

Українські Національні Новини

Здоров'я