Саме засідання відбулося на початку листопада. Дипломат давав свідчення членам трьох комітетів нижньої палати американського законодавчого органу: комітету у закордонних справах, спецкомітету з розвідки і комітету з нагляду та урядової реформи. Слухання проходили в рамках процедури імпічменту президента США.
За словами Холмса, Сондланд розмовляв з президентом США по мобільному телефону, перебуваючи в ресторані в Києві, і це здалося Холмсу незвичайним з точки зору забезпечення безпеки зв’язку.
“Для мене це було дивно. З мого досвіду, телефонні розмови з президентом містять дуже чутливу з точки зору безпеки інформацію, і їх здійснюють відповідним чином”, — сказав він. Дипломату було поставлено питання, “чи існує ризик того, що дзвінок з мобільного телефону з території України прослуховували росіяни”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заступник держсекретаря США розповів, що рішення про замороження допомоги Україні надійшло від Трампа
“Я вважаю, що щонайменше дві з трьох, а то й усі три мережі стільникового зв’язку належать російським компаніям, або ж у них є значні частки. Ми зазвичай виходимо з того, що мобільний зв’язок на території України прослуховується”, — заявив у відповідь співробітник посольства.
Крім того, за словами Холмса, на самому початку розмови голос Трампа був занадто гучним, і Сондланд відсунув трубку від вуха, так що розмову стало чутни оточуючим людям в ресторані.
Україно-американські відносини виявилися в центрі уваги ЗМІ після того, як в Вашингтоні розпочався великий скандал через твердження неназваного співробітника американської розвідки про надання Трампом під час телефонної розмови тиску на президента України Володимира Зеленського з метою спонукати Київ допомогти главі вашингтонської адміністрації переобратися на другий термін в 2020 році.