“Перше, стосовно усіх актів, анонсованих спрощень, не зовсім продуманих, які надходять чи від ДФС, чи від будь-якої іншої державної організації, не важливо, вони, на жаль, не завжди враховують, що сегмент, в якому працює фарма, логістика він відрізняється від інших. Це перше.
Друге, лікарські засоби і розповсюдження лікарських засобів і ввезення на територію України лікарських засобів чітко регламентується певними скажімо міжнародними правилами, міжнародними! Це є лікарський засіб, це навіть не є продукт харчування. І чомусь ми це не враховуємо, випускаємо якісь законодавчі ініціативи або регулюючі документи, які не враховують цього і практично зупиняють діяльність, скажімо, цілої галузі, яка дуже важлива”, - сказав він.
Загалом експерт зазначив, у ДФС часто не враховують позицію та експертні думки фарми.
“Не враховується думка експертна галузі при прийнятті регулюючих якихось документів. От ми собі придумали, ввели, а потім будемо розбиратися. А не навпаки - спочатку ми запросимо експертів, які працюють на цьому сегменті, ми проговоримо, вислухаємо і потім, скажімо, будемо приміняти або застосовувати.
Необхідно слухати ринок! Якщо у нас будуть діяти незалежні органи, які будуть приймати такі рішення, то ми будемо швидше рухатися і не буде таких колізій, які сьогодні є у фармі або в логістиці фарми”, — наголосив В.Кондрук.
Нагадаємо, за словами директора фарм-логістичної компанії “Юніверсал Лоджистік” Олександри Дебердєєвої, анонсоване владою спрощення для фармбізнесу на практиці поки що не працює.
“Вантажоотримувачі та їх логісти як йшли "на поклон“ безпосередньо до інспекторів СЕС, так і йдуть.
Залишається неврегульованим і горезвісний розподіл повноважень під час контролю за дотриманням нетарифних заходів регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД).
...також часто позиція МОЗ у вигляді офіційного роз’яснення чомусь не приймається до уваги інспектором митниці, і він відмовляє у митному оформленні.
Як наслідок - затримується оформлення, споживачі на певний час залишаються без ліків, до бюджету із запізненням надходять доходи у вигляді мит та податків. Крім того, збільшується собівартість продукції за рахунок простоїв, складських зберігань, зайвих рейсів автотранспорту тощо”, - розповіла вона.
Разом з тим, експерт переконана, що переслідуючи мету дерегуляції, ми не маємо права відкрити кордони України для фальсифікату чи неякісного фармацевтичного товару.