"Контролер в особі Держспоживслужби повинен був повідомити громадськість про те, що сталося. Служба повинна була розповісти, які заходи вона здійснила, що зробила з продукцією, яка виробляється на птахофабриці. В цілому, розповісти про свої дії, спрямовані на те, щоб не постраждав кінцевий споживач", - каже експерт.
Слідом за контролерами про те, що сталося, повинна була повідомити птахофабрика. З точки зору соціальної відповідальності, каже Несміянов.
Натомість, птахофабрика побоялася падіння продажів, припускає експерт.
"Вони побоялися іміджевих втрат, падіння продажів, закриття підприємства, що призвело б, у найгіршому варіанті, до банкрутства підприємства. Саме з цих причин птахофабрика відгородила громадськість від того, що сталося. Але безуспішно", - підкреслив експерт.
Несміянов також прогнозує падіння продажів курятини у зв'язку зі спалахом коронавірусу.
"Думаю, продажі у них точно впадуть", - говорить він.
Нагадаємо, про масовий спалах коронавірусу на Володимир-Волинській птахофабриці стало відомо від головного санітарного лікаря Волинської області Наталії Янко. Вона повідомила, що з COVID-19 на птахофабриці налічується 48 працівників, тому вирішується питання про тимчасове закриття виробництва.
У травні про поодинокі випадки повідомляла волинська влада.
Сам же виробник "Епікур" намагався приховати наявність інфікованих на птахофабриці. У пресслужбі довгий час не підтверджували інформацію про інцидент, запевняючи, що "такої інформації немає".
Після вчорашньої заяви Янко "Епікур" таки підтвердив наявність інфікованих, проте не повідомив, яка кількість працівників з COVID-19 зафіксована на птахофабриці.