"Ми засуджуємо дії окупаційної влади РФ у Криму. Озброєні та одягнуті в маски співробітники ФСБ здійснили рейди до будинків кримських татар, тероризували сім'ї та арештували 20 осіб. РФ має звільнити цих людей, а також понад 70 інших несправедливо ув'язнених українців", - наголосив Палладіно, додавши, що Крим – це Україна.
Представник Держдепартаменту також ретвітнув у своєму дописі офіційну заяву Посольства України в США, в якому висловлено занепокоєння рейдами і масовими залякуваннями кримських татар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна попередила ООН про нову хвилю репресій РФ в Криму
Нагадаємо, раніше 28 березня Київський райсуд Сімферополя заарештував 11 кримськотатарських активістів з числа затриманих російськими силовиками 27 березня. Ще дев’ятьох активістів цей же суд заарештував 27 березня. Таким чином, загальна кількість затриманих цього тижня російськими силовиками і згодом заарештованих кримських татар сягнула числа 23. Місцезнаходження ще одного кримськотатарського активіста Едема Яячікова, якого шукають після обшуків в Криму, досі не встановлене.
Зокрема, підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував трьох активістів громадського об’єднання “Кримська солідарність”, затриманих вранці 28 березня в російському Ростові-на-Дону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС відреагував на нову хвилю затримань РФ в окупованому Криму
Захисники заарештованих і засуджених у “справі Хізб ут-Тахрір” кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі — переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.
Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” у 2003 році, включивши до списку 15 об’єднань, названих “терористичними”. Україна не вважає “Хізб ут-Тахрір” терористичною організацією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ використовує будь-які засоби придушення інакомислення в Криму — Amnesty International