Україна фігурувала у 461 з 1000 випадків дезінформації розглянутих в рамках проекту в 2018 році, наголошується у випуску, присвяченому підсумкам минулого року.
В інформаційних повідомленнях розрахованих на російську аудиторію, Росія намагалась дегуманізувати українців, виставляючи київську владу як цинічних нащадків нацизму 20-го століття, наголошується в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Турчинов розповів про можливі провокації церковних конфліктів з боку РФ
На українську аудиторію, яка краще знає власних посадовців, така дезінформація може не мати впливу, однак, проти них спрямовані повідомлення дезінформації, які мають на меті деморалізувати українців, применшуючи військові можливості України, зазначають аналітики.
Західних же глядачів, російська кампанія з дезінформації намагається переконати в тому, що Україна винувата у конфлікті з Росією, зокрема з питання конфлікту в Азовському морі, а також прагне посіяти сумніви стосовно ролі Росії у збитті МН17.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Луценко: Україна практично програла інформаційну війну
Кампанія з дезінформації також намагається подати політичні зміни у вигляді провалів. Наприклад, російське державне телебачення нещодавно показало інтерв'ю з немовби розчарованим українцем, який насправді виявився білоруським актором.
Такі повідомлення спрямовані на російську аудиторію, яка могла б прагнути до подібних змін у власній країні і черпати натхнення з подій в Україні, розмірковують дослідники EU vs Disinfo.
Нагадаємо, у Службі Безпеки України заявили, що російські спецслужби планують організувати провокації в ряді країн Європи, а саме Бельгії, Німеччині, Іспанії, Болгарії та інших.