Цитата
"Немає конфлікту інтересів. Провідну роль в консорціумі відіграє TLS, що котирується на Паризькій фондовій біржі і відповідає за систему електронних послуг. У свою чергу, Personnel Service буде відповідати за технічне обслуговування здобувачів. У нас буде польське комп'ютерне обладнання, ми будемо тісно співпрацювати з вітчизняними організаціями, такими як банки, страхові і транспортні компанії. Крім того, через нашу українську компанію Viza Staff, яка платить податки в Україні, ми надамо співробітників, які будуть професійно обробляти заяви на отримання візи", - зазначив представник компанії Войцех Мора.
Деталі
Він відмовився коментувати пропозицію консорціуму-переможця обробляти дані на дозволи для прикордонного пересування безкоштовно, що могло б викликати підозри у демпінгу.
"Я переконаний, що наша пропозиція відповідає детальним умовам тендеру. Ми не будемо надавати детальну інформацію з цього приводу до засідання Національної апеляційної палати", - сказав він.
У той же час ресурс наводить слова одного з власників польського агентства з працевлаштування, який бачить ризики для конкуренції при такому результаті тендеру.
"У коментарі можна тільки сказати, що відповідь зовсім не розвіює сумнівів з приводу головної теми всіх протестів: чи немає тут конфлікту інтересів - людина, яка оформляє заяви на візу, також є агентством з працевлаштування. Це все одно, якби вовку доручили охороняти стадо овець. І як власник агентства, що не входить в консорціум, я відчуваю себе вівцею", - сказав підприємець.
Посольство Польщі 11 червня оголосило підсумки тендеру з вибору візового центру на три роки. Переможцем названо консорціум у складі французької компанії TLScontact групи Teleperformance і польську компанію Personnel Service з українською дочірньою компанією Viza Staff. Підсумки відбору оскаржені в Національній апеляційній палаті Польщі, яка призначила розгляд на 3 серпня.
Політолог Валентин Гайдай зазначив, що ситуація з польським тендером нагадує анбандлінг українських облгазів і також може бути пов'язана з великою політикою.
"В Україні років 6 тому спробували розділити облгази на компанії з транспортування і реалізації газу для забезпечення конкуренції в споживчому сегменті. Проте в реальності облгази є засновниками відповідних збутових компаній і забезпечують їм конкурентні переваги, хоча формально вони різні підприємства", - нагадав він.
"З польським тендером схожа ситуація, тільки монополіста не розділяють, а створюють. Мені важко уявити, як в рамках одного консорціуму компанії не будуть обмінюватися інформацією. Більш того, проблема для конкуренції полягає якраз в можливості рекрутингової компанії прискорювати проходження візових процедур для своїх клієнтів і гальмувати для персоналу від конкурентів. А польська компанія по найму Personnel Service підтвердила, що саме вона буде обробляти дані для робочих віз всіх українських трудових мігрантів, в тому числі і конкурентів. Якщо в цій ситуації не буде скарг у польське конкурентне відомство, це означає тільки одне - на ринку посередницьких послуг з працевлаштування українців в Польщі діє змова, яку необхідно розслідувати", - сказав експерт.