ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від цього може залежати життя: чому на початку захворювання COVID-19 треба здати ІФА-тест на антитіла.
Так, видання зазначає, що у світі відомі випадки повторного зараження коронавірусом, про що свідчать дані Всесвітньої організації з охорони здоров'я. Однак дослідження нового штаму, проведене Громадським центром здоров'я Англії, показало, що мутація коронавірусу не означає підвищення ймовірності повторного зараження. Так, у контрольній групі було виявлено лише два випадки повторного інфікування щонайменше через 90 днів після перенесеної першої інфекції.
Дані свідчать, що випадки реінфекції все ще рідкісні, адже в усьому світі повідомляється всього лише про декілька сотень таких випадків.
При цьому, визначення повторного зараження також ускладнюється тим, що сам коронавірус може надовго затримуватися в організмі людини ще при першому зараженні.
Видання зазначає, що на цей момент жодна людина не була навмисно повторно інфікована коронавірусом для перевірки роботи її імунітету. Проте дві мавпи макак були. Під час тесту мавпи заражалися двічі: спочатку для формування імунної відповіді, а потім вдруге – через три тижні. Експеримент показав, що у мавп симптоми COVID-19 після повторного зараження коронавірусом не з’явились.