Будинок Christie's, якому належала статуетка з кварциту розміром 28,5 см, описує її як зображення юного фараона Тутанхамона в образі єгипетського бога сонця і повітря Амона.
Єгипет виступив з вимогою розслідувати законність продажу статуетки, заявляючи, що вона могла бути вкрадена з Карнакського храму недалеко від Луксора.
Аукціонний дім своєю чергою стверджує, що бюст, якому 3 тис. років, був викуплений разом з іншими предметами приватної колекції. За словами Christie's, в 1960-х бюст належав німецькому принцу Вільгельму фон Турн-і-Таксіс, а потім подорожував по різних приватних колекціях. "Це дуже відома статуетка. І він ніколи раніше не був предметом спору", - сказала завідуюча відділом старожитностей Christie's Летиція Делалуа.
Уже кілька десятиліть Єгипет веде активну кампанію за повернення в країну пам'яток стародавнього світу. Незадовго до аукціону генеральний секретар вищої ради старожитностей Єгипту Мостафа Вазирі повідомив, що розчарований діями Christie's. "Я вважаю, що бюст був незаконно вивезений з Єгипту. Вони не надали жодних документів, які доводять протилежне", - сказав він.
Співробітники аукціонного будинку стверджують, що зробили всі необхідні кроки, щоб довести законне походження артефакту.
Нагадаємо, вчені розвінчали одну з теорій щодо гробниці Тутанхамона.