Такий будинок задекларував народний депутат VIII скликання від “БПП” Руслан Демчак як місце свого проживання у 2019 році.
“Цілком очевидно, що будинок площею 400 кв. м. та ще й у Крюківщині не може так мало коштувати. Його ринкова ціна складе десь біля 2,5 млн грн — 3 млн грн. Якщо мова не про халабуду якусь, звісно”, — коментує Топал.
Українці, як правило, занижують вартість нерухомого майна аби “не світити” його реальну ціну у декларації. Або ж не сплачувати у повній мірі податки, каже Топал.
Так чи інакше, відповідальність за правильність оцінки лежить на оцінювачі.
“Питання до оцінювача: чому він таку ціну поставив, якою базою він користувався”, — додав він.
Топал каже, що сьогодні занизити вартість нерухомості при його оцінці досить проблематично. Два роки тому Фонд державного майна запустив оновлену Єдину базу даних оцінки нерухомості та запровадив електронний модуль оцінки. З того часу кожен звіт оцінювача автоматично проходить електронну перевірку на відповідність закладеним індикативам, ціновим показникам мінімально допустимої вартості.
“Тому досить дивно, як вартість будинку, придбаного наприкінці 2019 року, занизили. Система вже як два роки працює, і майже нівелювала подібні речі”, — розповів він.
Нагадаємо, Демчака щонайменше тричі підозрювали в декларуванні недостовірної інформації:
— У 2019 року в Національному агентстві з питань запобігання корупції заявили, що в декларації депутата Верховної Ради VIII скликання від Блоку Петра Порошенко Руслана Демчака виявили порушення більш ніж на 71,7 млн грн.
— У 2018 році НАБУ відкрило справу проти нардепа від Блоку Петра Порошенко Руслана Демчака через невідповідність офіційним доходам 52,2 млн грн.
— У 2016 році ГПУ розслідувало справу проти Демчака за ухилення від сплати податків.
Але всі справи були закриті.