“Хотілося б створити систему, в якій компанія-резидент платитиме внески в організацію резидентів Дія City в залежності від свого розміру. Ми запропонували концепт: 1,5% від зарплати співробітника”, — зазначив він.
Якщо середня зарплата співробітника компанії, як передбачено критеріями резидентства, становитиме не менше 1400 дол., то внесок складатиме близько 21 дол. за одного співробітника. “Членський внесок резидентів Дія City — це як вартість підписки на Gmail”, — додав Олександр Борняков.
Наразі також обговорюється можливість того, щоб стартапи спочатку не платили внески, а мали асоційоване членство в організації резидентів.
Водночас заступник голови Комітету цифрової трансформації ВРУ Єгор Чернєв підкреслив, що вступ до Дія City — абсолютно добровільний.
“Хочу розвіяти побоювання ринку з приводу того, що із запуском Дія City всі інші форми взаємодії будуть поза законом. Я сподіваюся, що переваги Дія City будуть достатнім стимулом, щоб стати резидентом”, — зазначив депутат.
Єгор Чернєв також запевнив ІТ-спільноту, що вдосконалений базовий законопроєкт № 4303-д перед поданням до Верховної Ради буде презентований потенційним резидентам та стейкхолдерам. Також він подякував ІТ-компаніям та галузевим бізнес-асоціаціям за увагу до проєкту та активну участь у його поліпшенні.
Нагадаємо, Дія City — це спеціальний правовий режим стимулювання розвитку ІТ-галузі в Україні. Наразі в парламенті зареєстровано два законопроєкти № 4303 та № 4305, які регулюватимуть спецрежим.