Зі слів Фріз, вона підкреслила, що Україна не порушила жодного свого міжнародного зобов’язання законом про освіту, що підтверджено висновком Венеційської комісії.
"Саме тому блокування Угорщиною відносин та співробітництва НАТО з Україною є хибним прецедентом, який послаблює інституцію. Адже, якщо провести паралель, то Росія також зухвало використовує право вето в Радбезі ООН по резолюціях щодо реагування на "ІД", події в Сирії тощо", - вказала вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Засідання комісії Україна-НАТО відбудеться 28 травня
На її думку, питання двосторонніх відносин, які використовуються для блокування співробітництва Альянсу з іншими держави, є "хибним прецедентом, з якого потрібно спільно шукати вихід".
"Тому аргумент на кшалт, що не державна мова є зараз для України головним аспектом, який варто відстоювати, тим паче, якщо це створює перешкоди для міжнародного співробітництва, особисто я не сприймаю. Державна мова - це фактор нашої самоідентичності. Різні етнічні групи мешкають в Україні, але всі ми є громадянами нашої держави, що визначає наш обов’язок знати українську", - додала Фріз.
Крім того, вона додала, що під час виступу від делегації акцентувала увагу на продовженні порушень міжнародного права Росією, зокрема в акваторії Азовського й Чорного моря. "Росія є державою, яка створює прямі загрози євроатлантичному регіону", - вказала вона.
Нагадаємо, голова місії України при НАТО Вадим Пристайко заявив, що бажання Угорщини переглянути політику щодо України не відповідає планам НАТО.