"У Києві налічується 232 ризикових об'єкта будівництва, що становить 53,3% від загальної кількості будинків, які зводяться", - йдеться в повідомленні.
Найпоширеніша проблема - це будівництво житла без сформованої земельної ділянки або з порушенням цільового використання землі. За підрахунками дослідників, подібні порушення зараз зафіксовані у 180 будинків, що будуються в Києві або у 41,3% проблемних об'єктів.
На другому місці - проблема з отриманням дозвільних документів на будівництво. Вона зустрічається у 113 будинків або на 25,9% об'єктах.
Ще близько 20 столичних будинків (4,5%) зводиться без наявності всіх необхідних ліцензій та дозволів у самих будівельників.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київ і Одеса очолили рейтинг корупції в будівельній галузі
"Якщо порівняти з даними початку року, то збільшилася кількість об'єктів і відповідно зросла кількість ризикових на кілька відсотків. Це пов'язано з анонсуванням в 2020 році нових комплексів, які вже почали активний продаж квартир без належних дозвільних документів, а девелопери діючих новобудов не поспішають доотримувати необхідні документи.
Крім того, земля з правильним цільовим призначенням закінчується, і забудовники шукають відповідні ділянки для забудови, не дивлячись на її цільове та функціональне призначення", - коментує результати дослідження співзасновник сервісу Monitor.Estate Володимир Копоть.
Нагадаємо, за словами політолога Тарана, Кличко протегує незаконному будівництву на Поштовій площі.
Як повідомляв УНН, за даними соціологів, антирейтинг Кличка росте, і вже більше 50% киян оцінюють зміни в столиці за його мерської каденції як негативні.