“Білорусь не є членом Ради Європи, але, як і будь-яка інша країна, не повинна випускати з уваги той факт, що вона пов’язана міжнародним правом і зобов’язаннями в області прав людини, і несе повну відповідальність за порушення прав людини, особливо якщо вони відбуваються систематично і в широких масштабах”, — йдеться в заяві.
Єврокомісар наголосила, що правозахисники і показання свідків говорять про те, що співробітники білоруських правоохоронних органів систематично і навмисно піддавали сотні людей жорстокому поводженню під час арештів і затримань, деякі випадки можна прирівняти до тортур.
“Це повинно бути негайно припинено. Відповідно до міжнародного права в галузі прав людини Білорусь зобов’язана провести оперативне, прозоре і незалежне розслідування всіх тверджень про катування та жорстоке поводження і покарати винних незалежно від того, чи діяли вони в своїй офіційній якості. Всі жертви серйозних порушень прав людини повинні мати доступ до ефективних засобів правового захисту і правосуддя”, — заявила єврокомісар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тіхановська: протести в Білорусі можуть тривати роками, якщо буде потрібно
Вона підкреслила, що жертвам жорстокого поводження і тортур в Білорусі повинна бути забезпечена реабілітація. Міятович зазначила, що деякі білоруси бігли в країни-члени Ради Європи, і закликала ЄС допомогти жертвам тортур.
“Білоруська влада несе повну відповідальність за припинення серйозних порушень прав людини, скоєних на їх території, і надання відшкодування всім постраждалим. У той же час міжнародне співтовариство, в тому числі і Рада Європи, можуть зіграти важливу роль, об’єднавши свої зусилля для того, щоб ці порушення були зупинені і не залишилися безкарними”, — заявила єврокомісар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЄС немає згоди про те, чи потрібні санкції проти Лукашенка
Як повідомляв УНН, в ЄС назвали президента Олександра Лукашенка нелегітимним, а вибори в Білорусі сфальсифікованими.