Це означає, що США не виходять з міжнародної угоди, укладеної в 2015 році Іраном з п’ятьма країнами, що мають в РБ ООН правом вето, і Німеччиною.
Раніше президент США Дональд Трамп заявляв, що Тегеран не дотримується Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) з врегулювання іранської ядерної проблеми. Він назвав атомну угоду з Іраном “однією з найгірших і найбільш односторонніх трансакцій, здійснених коли-небудь Сполученими Штатами”. Кожні 120 днів Трамп повинен підтверджувати дотримання Тегераном умов СВПД. Раніше він відмовлявся це зробити, але 12 січня все-таки підписав відповідний документ, заявивши, як повідомляє агентство AFP, що робить це в останній раз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінфін США ввів санкції проти п’яти компаній з Ірану
Тим часом в ЄС неодноразово виступали на підтримку договору про атомну програму Ірану і закликали США не виходити з договору з Тегераном. Зокрема, 11 січня Німеччина, Франція і Великобританія наполегливо закликали США не відмовлятися від атомної угоди з Іраном, незважаючи на спірну політику, що проводиться урядом в Тегерані.
“Ми закликаємо Сполучені Штати сприяти тому, щоб цей договір жив і надалі і тільки наповнювався новим життям”, — заявив глава МЗС ФРН Зігмар Габріель після кризової зустрічі представників трьох європейських держав з міністром закордонних справ Ірану Мохаммадом Джавадом Заріфом. Верховний представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що договір про атомну програму Ірану “робить світ безпечнішим”.
Як повідомляв УНН, Палата представників конгресу США планує розглянути законопроект щодо введення санкцій проти іранських офіційних осіб, які “були залучені в придушення протестів” в Ісламській Республіці.