“Щодо поспіху, то поспіху тут немає. Я змушений нагадати, що цей закон і норми до нього були прийняті у 2017 році. У 2020 році вони були просто уточнені, але концептуально нічого в переході не змінилося, перехід мав відбутися. Із 2017 року, три роки, мені здається достатньо часу, щоб підготувати цей перехід”, — сказав Бабак.
За його словами, статистично було 125 шкіл, які повністю навчалися російською мовою з кількістю 40 тис. дітей. Також було близько 800 шкіл, де існували окремі класи з навчанням російською мовою. Сумарно - це 7% від загальної кількості учнів.
“У порядку, який передбачає друк підручників, чітко написано, що кожного разу підручники друкуються в кількості до 120% від потреби. Саме для того, що вони раз на 5 років повністю оновлюються і для того, щоб не додруковувати...Якщо ми говоримо про 7% дітей, то 7% резерву мало б бути забезпечено”, — додав Бабак.
Також він наголосив, що в Міністерства освіти було все для того, щоб підготувати підручники до навчального року.
“Наскільки я зрозумів під час спілкування з МОН, при зміні уряду з одного на інший (з уряду Гончарука на уряд Шмигаля — ред.) і складу МОН цей перехід відбувся не дуже ефективно. І випало (питання - ред.) з поля зору. Насправді, зробити перерозподіл резерву це місяць-півтора”, — сказав Бабак.
Нагадаємо, як повідомив нардеп Максим Бужанський, школах, які перейшли на державну мову навчання з 1 вересня, тисячам дітей не вистачає підручників українською — не додрукували.