ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Макулатура замість деревини: в Обухівському паперовому комбінаті поділилися досвідом екологічного виробництва картону та паперу
Деталі
Олена Бориченко розповіла, що проєкт, попри війну, продовжує активно функціонувати в Україні. Зокрема, наразі у Білоцерківському районі відбувається підготовка до навчання персоналу підприємств.
Цитата
“За час функціонування проєкту до нього підключилося близько 10 підприємств Київщини. Мета цього проекту - різнопланова. Раніше це була просто просвітницька діяльність: тренінги та семінари.
Зараз проєкт також приймає участь і у фінансовій складовій розвитку підприємств.
Ті проекти, які хочуть впроваджувати системи енергетичного менеджменту, вони співпрацюють з UNIDO і їм надається грантова допомогу у відсотковій вартості. Десь 25% від вартості на впровадження. Це така безповоротна грошова допомога”, - розповіла експерт.
Вона додала - у 2017-2020 роках до проєкту долучився й Київський картонно-паперовий комбінат. Він на постійній основі модернізує і оновлює обладнання на більше енергоефективне та сучасне.
В рамках програми на ККПК впровадили ISO 50001:2018 "Система енергетичного менеджменту". Через це, як повідомляють на підприємстві, лише за 2021 рік там заощадили 20 373 тисяч кВт/год енергетичних ресурсів.
Нагадаємо
Київський картонно-паперовий комбінат працює в Обухові і є містоутворюючим підприємством, на якому наразі працює 2500 українців. ККПК здійснює експорт своєї продукції у 35 країн світу та має 148 мільйонів доларів обсягу товарної продукції.
Наразі Київський картонно-паперовий комбінат виробляє гофротару, литу тару, картон та паперові вироби, зокрема - відомий на всю Україну туалетний папір “Обухів 65”.