У минулі вихідні активісти антирасистських рухів зажадали від мерії прибрати монумент, встановлений в міському парку. Вони закидали пам’ятник яйцями і помідорами, а також спалили опудало Макдональда поруч з міською адміністрацією.
Мер Кінгстона Брайан Патерсон висловився на підтримку мирних протестів антірасистів, але засудив акти вандалізму. “Необхідно обговорювати спірну спадщину Макдональда, — сказав він. — Потрібно вчити уроки історії, щоб вони не повторювалися”. Патерсон підкреслив, що у мерії немає планів зносити пам’ятник.
Масові протести і заворушення спалахнули в багатьох містах США після фактичного вбивства в Міннеаполісі (штат Міннесота) афроамериканця Джорджа Флойда. При його затриманні 25 травня поліцейські використовували жорсткий задушливий прийом. Всі четверо співробітників правоохоронних органів, брали участь в цьому, звільнені, їм пред’явлені звинувачення.
Акції протесту пройшли і в деяких містах Канади. В Оттаві в такій акції, 5 червня, взяв участь прем’єр-міністр Джастін Трюдо. Разом з протестуючими він схилив коліно в пам’ять про Флойда. Глава уряду визнав, що і в його країні існують расові проблеми.
На хвилі таких протестів в Канаді почали з’являтися петиції з вимогами про перейменування низки вулиць і навіть міст, названих на честь політичних діячів минулого, як-небудь пов’язаних з рабством. Зокрема, пропонується перейменувати вулицю Дандас в Торонто, названу на честь британського політика XVIII-XIX ст. Генрі Дандаса, а також місто Рассел в провінції Онтаріо, назване на честь політика XVII-XVIII ст. Пітера Рассела. Раніше в Канаді кілька разів оскверняли пам’ятники прем’єр-міністру Джону Макдональд, який, на думку активістів, є архітектором геноциду корінного населення Канади.
Додамо, Американський музей природної історії заявив, що демонтує статую Теодора Рузвельта.