У НБУ провели аналіз 25 банків з найбільшим портфелем іпотечних кредитів, які в сумі займають 95% від усіх таких договорів у банківському секторі України. З’ясувалося, що більшість банків пропонує фіксовану відсоткову ставку на перші рік або кілька років та змінну або плаваючу, прив’язану до певного індексу, наприклад UIRD, після цього. У рамках партнерських програм із забудовниками фіксована ставка, як правило, пільгова – від 5%, її розмір у більшості випадків залежить від першого внеску позичальника.
Поза партнерськими програмами фіксовані ставки складають від 20% річних. Максимальний заявлений термін кредитів у більшості банків становить 20 років. Середньозважений за обсягом кредитів фактичний строк станом на кінець І кварталу 2017 року становив 16.2 років, у 2016-му – 16,9 років. Середній вік позичальника у 2016 – 36 років, у 1 кварталі 2017 – 37 років. Відтак, банки очікують, що більшість кредитів буде погашено до настання пенсійного віку позичальників.
Як повідомляв УНН, експерти вважають, що ставка за іпотечними кредитами в гривні не повинна перевищувати 12%.
Нагадаємо, найбільший столичний забудовник “Київміськбуд” має кілька партнерських кредитних програм. “Від мрій — до дій” з ПАТ “Кристалбанк”, позика в якій починається з 5% річних, та з АБ “Укргазбанк”, в якому можна оформити кредит від 7% річних.