У відомстві підкреслили, що за останні роки допущено критичне падіння надходжень до бюджету від лотерей з одночасним розквітом нелегального ринку.
“Це і нелегальний ринок ігрових автоматів під виглядом лотерей (тіньовий обсяг досягає 80%), і падіння обсягів надходжень до бюджету: 2013 рік — 321 млн грн, 2015 рік — 26,5 млн грн, і хаотичне розташування пунктів розповсюдження і проведення лотерей, і відсутність контролю за доступом неповнолітніх до гри, і відсутність незалежного контролю за обладнанням та програмним забезпеченням, що використовується операторами ринку, і багато іншого”, — заявили в АМКУ.
Зараз АМКУ готує перелік пропозицій для передачі їх в Кабмін.
Зокрема, акцентовано увагу на введенні сертифікованого програмного забезпечення для всіх учасників ринку.
Присутній на засіданні АМКУ член виконкому Європейської асоціації лотерей Євген Власенко зазначив, що проект ліцензійних умов Мінфіну - це умови здавлювання, а не розвиток ринку.
"У жодній успішній країні не беруть гроші за кожну точку реалізації лотерей. І як правило, не продають ліцензії, а видають за підсумками тендера об'єктивно кращим претендентам, які потім вже забезпечують зростаючі надходження до бюджету як результат своєї діяльності, а не до її початку", - сказав він.
Однак представник Мінфіну Анатолій Берещенко ніяк не відреагував на пропозиції АМКУ і учасників ринку, відмовившись від будь-яких коментарів.
Нагадаємо, в травні минулого року Мінфін представив проект ліцензійних умов для лотерей, які не підтримали в АМКУ, Держказначействі і Регуляторній службі, вказавши на їх неспроможність і провокацію ризику для існування лотерей в Україні.