Цитата
Джо Байден обіймає посаду президента США вже майже рік. За цей час він встиг висунути претендентів на посади керівників американських дипмісій у низці країн, але не в Україні. “Навіть деякі з найбільш сфокусованих в Україні (американських) законодавців не знають щодо (можливої) кандидатури, це ознака того, що „правильна людина“ ще не знайдена”, — йдеться у статті, опублікованій у вівторок на сайті Politico.
“Це незрозуміло”, — заявив виданню колишній американський посол в Україні Вільям Тейлор. За його словами, представники адміністрації, з якими він підтримує контакт, не можуть відповісти на запитання, чому кандидат на пост посла у Києві досі не оголошений. “Я зовсім недавно питав — у понеділок”, — зазначив Тейлор.
Можливі кандидатури
Як пояснює Politico, найчастіше як можливий претендент на посаду посла США в Україні називають кадрового дипломата Бріджіт Брінк, яка зараз є американським послом у Словаччині. Рідше згадується посол США в Греції Джеффрі Пайєтт. Він уже очолював дипмісію США у Києві у 2013-2016 роках. Своєю чергою інший колишній посол у Києві Стівен Пайфер заявив виданню, що Крістіна Квін, яка зараз є тимчасовим повіреним у справах США в Україні, “чудово виконує свою роботу”. “Чому б не призначити її?” — запитав Пайфер.
При цьому представник вашингтонської адміністрації запевнив Politico, що нічого незвичайного не відбувається, затримка з вибором кандидата є лише наслідком того, що команда Байдена з обережністю та вдумливістю підходить до цього питання.
Контекст
Посада голови диппредставництва США у Києві залишається вакантною з травня 2019 року, коли попереднього посла Марію Йованович було відкликано до Вашингтона. Йованович отримала призначення на Україну у 2016 році ще за президента Барака Обами. У травні 2019 року вона залишила свою посаду на особисту вимогу глави держави Дональда Трампа, який звинуватив її в нелояльності. Речник Білого дому Джен Псакі на брифінгу у вівторок повідомила журналістам, що пошук кандидатури нового американського посла в Україні продовжується. За словами Псакі, “як і у разі будь-якого (іншого кадрового) призначення, він (Байден — ред.) завжди шукає правильну кандидатуру”.