Дата обрана не випадково. Саме 28 липня 1925 року народився американський лікар Барух Самуель Бламберг, який згодом відкрив вірус гепатиту В, і у 1976 році отримав за це Нобелівську премію з медицини.
За даними ВООЗ більше ніж 2 мільярди людей у світі протягом свого життя інфіковані вірусним гепатитом В та біля 450 мільйонів є хронічними носіями цього вірусу. Щорічно від гепатиту В та його наслідків в світі помирають більше 2 млн. людей.
На вірусний гепатит С в світі страждають понад 170 мільйонів осіб, що складає більше 3% населення планети та в 5 разів перевищує кількість хворих на ВІЛ-інфекцію. В розвинених країнах гепатит С є відповідальним за 20% гострого гепатиту, 70% хронічного гепатиту, 40% некомпенсованого цирозу печінки.
При цьому, лише 9% людей із хронічним вірусом гепатиту B і 20% з інфікованих вірусним гепатитом C знають про свій діагноз.
В Україні близько 1,3 мільйони осіб хворіють на вірусний гепатит С, майже 600 тисяч — на вірусний гепатит В.
Важливою протидією гепатитам є вакцинація. Є вакцина від гепатиту А (жовтухи), вакцина від гепатиту В також захищає і від гепатиту D. У Китаї розробили вакцину проти гепатиту Е, однак її поки що немає у широкому доступі. Вакцини проти гепатиту С поки що не існує.
В Україні сьогодні відзначається День хрещення Київської Русі-України та День української державності.
У незалежній Україні День хрещення Київської Русі-України став офіційним святом з 2008 року на підставі указу президента. Відтоді цей день є віддзеркаленням нашої історії, яка налічує тисячі років, а також єдності та державної соборності навколо Києва
У цьому контексті логічним є те, що 24 серпня 2021 року був підписаний указ про відзначення 28 липня Дня української державності.
Також сьогодні можна відзначити два неофіційних професійних свята. За ініціативи американського комп’ютерника Теда Кекатоса щороку у третю п’ятницю липня відзначається День системного адміністратора.
Своє професійне свято 28 липня відзначають і спеціалісти з PR.
За церковним календарем сьогодні День пам’яті рівноапостольного князя Володимира — правителя, який хрестив Київську Русь.
Володимир зійшов на київський престол у 980 році в результаті міжусобної війни, здолавши свого старшого брата Ярополка.
Погрожував війною імператорам Константинополя Василю та Костянтину, і захотів, аби вони віддали за нього заміж свою сестру Анну. Ті погодилися, але за умови, що Володимир прийме хрещення.
Після одруження Володимир повернувся до Києва, охрестив своїх синів, знищив усіх язичницьких ідолів, а статую Перуна наказав викинути у Дніпро.
У 988 році у притоці Дніпра, річці Почайна відбувся масовий обряд хрещення киян за участі Володимира та митрополита Київського Михайла.
Завдяки хрещенню Київської Русі утворилась східна православна цивілізація, а Київ отримав статус центра духівництва. Крім того, відкрилося з’явилося більше можливостей для встановлення відносин з християнськими країнами Європи.
Володимира вшановують як рівноапостольного святого у католицькій і православній традиціях. Проте церковних документів про офіційну канонізацію київського князя немає.
1635 року київський митрополит Петро Могила став вшановувати “мощі Володимира”, які він знайшов у руїнах Десятинної церкви. Відтоді Володимира проголосили рівноапостольним, помісним святим.
Іменини 28 липня святкують Володимир, Василь, Петро, Антоній, Сара, Агрипина.