Всесвітній день міжнародного кримінального правосуддя
Свято встановлено на честь прийняття в цей день у 1998 році Римського статуту — договору, який ліг в основу створення Міжнародного кримінального суду (МКС). Робота над цим основним документом МКС почалася ще в грудні 1948 року, коли Генеральна Асамблея ООН затвердила Конвенцію про попередження злочинів, пов’язаних з геноцидом, і покарання за нього і запропонувала Комісії міжнародного права “розглянути питання про бажаність і можливість створення міжнародного юридичного органу, на який покладається розгляд справ осіб, обвинувачених у вчиненні злочину геноциду”. Але офіційне прийняття Римського статуту відбулося тільки через півстоліття.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Венедіктова зробила заяву до Дня міжнародного правосуддя: згадала про МН17 і майже 30 тис. правопорушень за час конфлікту
Так, 15-17 липня 1998 року в Римі відбулася Дипломатична конференція повноважних представників під егідою ООН, на якій була прийнята конвенція про заснування МКС — першого міжнародного постійного органу кримінального правосуддя, уповноваженого переслідувати осіб, винних у найбільш нелюдських злочинах. 17 липня учасники конференції підписали Римський статут. Цей договір набрав чинності 1 липня 2002 року, після того, як 60 держав стали учасниками Статуту допомогою ратифікації або приєднання. Юрисдикція МКС носить компліментарний характер: він бере справу у виробництво тільки, якщо національні органи влади не хочуть або не можуть судити особу, яка підозрюється в серйозних порушеннях міжнародного гуманітарного права. Адже головна місія МКС — гарантія неминучості покарання за найтяжчі злочини.
Звинувачення стосуються масових вбивств, зґвалтувань, тортур і вербування дітей у солдати. Місцеперебування МКС — місто Гаага (Нідерланди), але він може засідати і в інших місцях, якщо вважатиме це за необхідне.
Всесвітній день емоджі
17 липня відзначається Всесвітній день емоджі (емодзі), яке придумав творець емоджіпедії Джеремі Берг.
Емоджі допомагають нам зекономити час та яскравіше передати свої емоції. Ця особлива мова ідеограм і смайлів сьогодні широко використовується в електронних повідомленнях та на сторінках сайтів.
Релігійні свята
17 липня православні вшановують пам’ять трьох Андріїв — Налива, Святителя та Боголюбського. Останній був руським князем та створив свято Покрова Богородиці. У народі свято 17 липня називається Андріїв день.
Здавна люди казали, що на Андрія овес до половини доріс. Якщо росте він погано, то не слід розраховувати на багатий врожай. А ще цього дня чекали на сильні дощі, які сприятливо впливали на майбутній врожай.
Іменини сьогодні святкують: Андрій, Богдан, Василь, Федір, Георгій, Микола, Марк, Арсеній, Марія, Ольга, Олександра, Анастасія.