cribna-pysanka-ukrainsko-kanadskoi-khudozhnytsi-stala-deviatoiu-monetoiu-u-kolektsii-korolivskoho-dvoru-kanady

Cрібна "писанка" українсько-канадської художниці стала дев’ятою монетою у колекції Королівського двору Канади

 • 22848 переглядiв

Канада офіційно випустила срібну монету у формі української писанки, розроблену українсько-канадською художницею Танею Микитюк, з вигадливими народними мотивами та яскравими кольорами.

У Канаді офіційно випустили срібну монету у формі української писанки. Монета викарбувана із 31,82 грама срібла та має номінал у 20 канадських доларів. Дизайнеркою стала художниця Таня Микитюк, передає УНН, із посиланням на The Royal Canadian Mint.

Деталі

Срібна монета-писанка 2024 року випуску має складні народні мотиви та яскраві кольори, але її реверс є більш сучасним культурним вираженням. Поєднуючи сучасні кольори з традиційними символами, що оспівують зв'язок між землею та сонцем, ця писанка відображає еволюцію давнього виду мистецтва, який залишається вкоріненим у традиції, але пропонує безмежні творчі можливост

- ідеться у дописі The Royal Canadian Mint.

Монета-писанка у формі яйця виготовлена з 1 унції срібла 99,99% проби; має яскравий, вигадливий дизайн, що поєднує в собі відблиски природного сяйва срібної поверхні монети.

Зазначається, що даний витвір є першою розробкою Тані Микитюк, канадкою українського походження в другому поколінні для Королівського двору Канади. Художниця пише писанки (форма множини від слова "писанка") вже понад 40 років.

Кольорові візерунки Тані Микитюк на реверсі монети, на аверсі - профіль королеви Єлизавети II.

Попередні монети розпродані. Наша срібна монета-писанка є бестселером щороку з 2016 року, і всі попередні монети-писанки швидко розійшлися. – повідомляє Королівський монетний двір Канади.

Тисячолітнє Городище на Рівненщині повертається у державну власність06.03.24, 12:49 • [views_0]

Нагадаємо

Національний банк України вводить в обіг нову пам'ятну банкноту номіналом 50 гривень "Єдність рятує світ" на честь боротьби України за свободу та єдність проти російської агресії.

У Бельгії дослідники вивчають походження предметів з музейних колекцій, багато з яких були придбані в період колонізації. А потім чекатимуть від влади Демократичної республіки Конго запиту про реституцію об'єктів культурної спадщини.

Найбільше від російських атак на культурну спадщину страждають три області - Шмигаль29.02.24, 16:05 • [views_0]