“....вже стартував конкурс на обрання незалежних членів Наглядової ради Фонду (енергоефективності — ред.), вже 14 листопада буде сформовано весь її склад. Підготовлено перші енергетичні сертифікати будівель. Розпочато атестацію енергоаудиторів. З 14 ВУЗами України стартувала програма з навчання енергоаудиторів. Наша ціль — енергоефективна і енергонезалежна Україна”, — зазначив Геннадій Зубко.
За його словами, також забезпечено фінансування Фонду ЕЕ з держбюджету. Прийнято постанову КМУ про збільшення статутного капіталу Фонду до 1 млрд 600 млн грн, що також враховано в проекті Держбюджету на 2019 рік.
У свою чергу заступник генерального директора Генерального директорату з питань політики сусідства та переговорів з розширення Європейської Комісії Катаріна Матернова зазначила, що “ЄС готовий надати другий транш фінансової допомоги у розмірі 54 млн євро на підтримку Фонду енергоефективності України".
Як тільки буде підписана угода, кошти надійдуть до Мультидонорського фонду”, — наголосила вона.
Нагадаємо, 18 квітня 2018 року між представниками ЄС та Уряду України було підписано Фінансову угоду про надання 50 млн євро безповоротного фінансування для Програми підтримки енергоефективності в Україні (“EE4U”), що спрямована на підтримку Фонду енергоефективності України.