uniknemo-stresu-ta-shokovikh-tsin-shmigal-prokomentuvav-richniy-tarif-na-gaz

"Уникнемо стресу та шокових цін": Шмигаль прокоментував річний тариф на газ

 • 34737 переглядiв

Цитата:

"Не має бути шоків, стресів для населення. Де в Європі видно, що населення щомісяця аналізує, який постачальник дає дешевшу ціну на газ, чи вистачить зарплати, щоб заплатити за опалення в зимовий період? Я теж не хочу кожен місяць мати стрес від того, чи буде ціна 12, 15 або 20 грн, і чи вистачить мені зарплати погасити рахунок за газ", - сказав Шмигаль.

Тому, за його словами, впроваджується річний продукт.

"Згідно з форвадними контрактами постачальники газу бачать, яка буде середня ціна протягом року. Це дозволяє згладжувати зимові піки, але, звичайно, найдешевша ціна газу влітку, коли газ по 2 тис. грн, такого не буде. Очевидно, що при річному продукті ціна протягом року буде однаковою – це буде середня ціна… МВФ з цією моделлю погоджується", - розповів Шмигаль.

Доповнення

Денис Шмигаль повідомляв, що вже в другому кварталі цього року постачальники газу мають представити річні продукти.

Також Шмигаль повідомляв, що уряд працює з міністерством енергетики та НАК “Нафтогаз” щодо запровадження річного продукту для стабілізації ціни на газ, а також ведуться переговори з міжнародними фінансовими організаціями щодо співфінансування проектів по здешевленню тарифів на газ і електроенергію.

Контекст

З 1 січня ціна на газ для населення підвищилася, що обурило громадян, які масово почали влаштовувати акції протесту

На тлі протестів влада країни вирішила “терміново” вирішувати “тарифну” проблему. Уже 13 січня, на засіданні Кабінету міністрів, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що через пандемію та карантинні обмеження ціна на газ для населення зменшиться на 30% і становитиме 6,99 грн за метр кубічний. 18 січня Кабмін затвердив граничну ціну на газ у 6,99 грн за кубічний метр, що має знизити ціну на газ для населення до такого рівня. Згідно з урядовою постановою, ціна діятиме з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року. 

Також НКРЕКП здешевила розподіл газу до 1,79 грн за куб — для 14 газзбутів. Правда, ціна на газ від ГК “Нафтогаз України” становила у січні 7,22 грн/куб. Тобто, анонсоване “30-відсоткове” зниження від Шмигаля, лише на майже 3,2% або 23 копійки відрізняється від “нафтогазівської” пропозиції.

А в експертних колах стверджують: рішення Кабміну щодо встановлення ціни на газ на рівні 6,99 гривні за кубометр є фактично антиринковим. Сама ж підсумкова ціна блакитного палива для населення буде вищою — від 7,5 до 9,7 гривні за кубометр. 

При цьому ще в грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів для людей на майже 50%.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі