"У Світовий день боротьби з поліомієлітом МОЗ України розвінчує міфи, які провокують відмову від імунізації", - йдеться у повідомленні.
Так, поширеним серед батьків є розмови про шкоду вакцинації та побічні ефекти від щеплення. У МОЗ зазначили, що українці досі з острахом ставляться до імунізації, тому продукують фейки і, власне, щодо профілактики поліомієліту.
Ось основні хибні думки, які ви могли чути про вакцини від поліомієліту:
- ОПВ містить збудники ВІЛ. Жодного відомого прецеденту медицині не було відомо. Цей міф був спровокований журналістами через поширення квазідосліджень, що стосувались створення вакцини.
- ІПВ може викликати поліомієліт. Вакцина містить мертвий вірус, який не здатний спровокувати хворобу у вакцинованого.
- “Живий” вірус у вакцині ОПВ буде розмножуватись. Оральна “жива” полівакцина містить ослаблений вірус. Ризик того, що він почне розмножуватись і людина захворіє мізерний.
- Дикий вірус поліомієліту зник і зараз хвороба поширюється лише через вакцину. Дикі полівіруси - це віруси, які існують в навколишньому середовищі. За інформацією ВООЗ в природі існує 3 типи диких полівірусів. Знищеним вважається лише 2 тип, який фіксували останній раз в Індії, 1999 року. Проте інших два - 1-го і 3-го типу, це саме ті полівіруси, які провокують паралітичний поліомієліт.
Також у МОЗ нагадали про шляхи передачі та симптоми поліомієліту.
"Шляхами передачі вважаються фекально-оральний (брудні руки, вода, заражена їжа, екскременти) та повітряно-крапельний. Симптоми: в більшості випадках хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання, потім з'являються ознаки, які носять різний характер, що залежить від форми вірусу", - додали у МОЗ.
Нагадаємо, в Україні досі невакцинованими залишаються понад 400 тисяч дітей.