"Пулатов просить допитати українського полковника Карпенка, який представив огляд ракет ЗРК "Бук" на позиціях українських Збройних сил в 2014 році. Захист не знає, чи використовувалася одна з цих 96 ракет, щоб збити MH17 ... Пулатов не дає ніяких конкретних вказівок і не називає імен людей, які могли б підтвердити цю версію. Немає ніякої конкретної мотивації того, який внесок може дати допит Карпенка, тому даний запит повинен бути відхилений", - повідомив Бергер.
Окремо він відповів на претензії адвокатів з приводу вибіркового ставлення до даних від західних експертів і від російської сторони. За його словами, у звинувачення немає підстав не довіряти інформації про технічні дані ракети від російського виробника, оскільки вона збиралася в Росії задовго до катастрофи MH17.
Рішення не брати до уваги дані концерну "Алмаз-Антей", за його словами, пов'язано з тим, що вони контрастують з основною версією звинувачення про збиття літака, і вона підтверджується даними експертів з Нідерландів і Бельгії, яких уже допитав слідчий суддя.
Раніше УНН писав, що прокуратура Нідерландів вважає неправдоподібною версію захисту, а також не хоче повторного дослідження даних з радарів.
Сьогодні суд у Нідерландах продовжив засідання у справі про збиття пасажирського літака Boeing рейсу MH17 в небі над Донбасом 17 липня 2014 року.
Під час попереднього засідання суд у справі про збиття пасажирського літака Boeing рейсу MH17 в небі над Донбасом так і не перейшов до розгляду справи по суті.
Тоді під час слухань адвокати клопотали про допити понад 100 осіб, так чи інакше пов'язаних з підготовкою матеріалів справи або які фігурують в ній. Адвокати раніше вимагали проведення більшої кількості розслідувань у справі і висловили сумніви в достовірності поточної версії прокуратури.
Нагадаємо, 23 червня захист підозрюваного в катастрофі росіянина Олега Пулатова розглядав "український сценарій з "БУКом".
Протягом двох днів (22-23 червня) перед суддями виступали адвокати підозрюваного Олега Пулатова.
Пулатов - єдиний з чотирьох підозрюваних, представники якого були присутні на судовому процесі.
Як повідомляв УНН, процес в окружному суді Гааги розпочався 9 березня.
Слухання проходять в судовому комплексі під Амстердамом. Нинішній блок засідань триватиме до 3 липня. Судовий процес стосується перших чотирьох обвинувачених у збитті літака рейсу MH17.
Це троє громадян Росії: Ігор Гіркін, відомий за позивним "Стрєлков", який на час збиття літака називав себе "міністром оборони" угруповання "ДНР", Сергій Дубинський, відомий на прізвисько "Хмурий", відставний полковник ГРУ Росії, а на час тих подій "генерал-майор" в угрупованні "ДНР", який очолював його власне "ГРУ", Олег Пулатов, відомий за позивним "Гюрза", полковник, колишній російський спецназівець, який на окупованій частині Донбасу був тоді заступником Дубинського, - а також громадянин України Леонід Харченко, відомий за позивним "Крот", який знаходився в той час в рядах угруповання "ДНР" під командуванням Дубинського.
Їм пред'явлені попередні звинувачення у вбивстві 298 осіб і в заподіянні катастрофи літака, яка привела до загибелі всіх на борту. Всі обвинувачені на процес не з'явився. За оцінками експертів, вироку в процесі варто очікувати не раніше, ніж через кілька років.