Цитата:
"Пропрацьовані різні сценарії... вплоть до тих, щоби запроваджувався надзвичайний стан у цих прикордонних областях", - зазначив міністр.
Деталі
За словами міністра, у пріоритеті у найближчі два роки укріпити державний кордон з Білоруссю. "І прямо зараз планується виділення коштів в бюджеті 2022 року", - додав він.
Голова МВС зазначив, що також на тих ділянках, де можлива масова присутність мігрантів, будуть розташовані тимчасові споруди. І зараз для цього проводяться підготовчі роботи.
Також Монастирський додав, що визначені місця дислокації особового складу для посилення підрозділів ДПСУ, НГУ, Нацполіції, визначено взаємодію з іншими підрозділами, теробороною, ГО з охорони громадського порядку.
Доповнення
8 листопада на польсько-білоруському кордоні загострилася ситуація. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами. Велика група нелегалів намагалася прорватися на територію країни. На кордоні були чутні постріли. Білоруські прикордонники заявили, що вони лунали з польського боку.
У ніч на 10 листопада дві групи мігрантів увірвалися до Польщі з Білорусі, їх затримали.
10 листопада Білорусь заявила про нарощування військ ППО на кордоні з ЄС.
Щоб уникнути напливу мігрантів з Білорусі, Україна посилить охорону державного кордону з країною-сусідом. Як заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, найбільш уразливі ділянки українсько-білоруського кордону будуть посилені додатковими підрозділами Держприкордонслужби, Нацполіції та Нацгвардії. Йдеться про 8,5 тис. силовиків.
Наприкінці серпня Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів як зброї у так званій гібридній війні проти ЄС.
У межах боротьби з потоком нелегальних мігрантів Польща почала будівництво паркану на кордоні з Білоруссю.