“Президент Зеленський, незважаючи на істерику неонацистів, знайшов в собі сили і приступив до виконання зобов’язань, які Україна повинна виконати, — зазначив глава російського дипвідомства. — Були зроблені перші кроки по розведенню сил і засобів, була зафіксована на папері „формула Штайнмайера“, що стосується взаємозв’язків між виборами на Донбасі і наданням регіону особливого статусу”.
Російський міністр також заявив, що на саміті “нормандської четвірки” в Парижі Росія і Німеччина були готові підтримати узгоджений раніше підхід, який передбачав розведення сил і засобів не на трьох ділянках, а вздовж усієї лінії зіткнення на Донбасі. “На подив, президент Зеленський і його делегація виявилися не в змозі підписатися під цим кроком, який в повній мірі вписується у вимоги Мінських домовленостей”, — сказав Лавров.
Відповідаючи на питання шведських ЗМІ про розбіжності Росії і Заходу через окупований Крим, глава МЗС РФ знову заявив: “Потрібно поважати волевиявлення кримського народу. Тим, хто бажає переконатися, що це волевиявлення щире, треба просто приїхати до Криму, такі можливості існують”.
Додамо, Лавров відреагував на слова Ердогана про невизнання анексії Криму Росією.